به نفس دارم و همه بهم میگن خیلی زشتم بخاطر همین همیشه وقتی میرم بیرون x

به نفس دارم و همه بهم میگن خیلی زشتم بخاطر همین همیشه وقتی میرم بیرون... توان فهمید یك شخص معتاد است علائم آن چیست؟ چگونه می توان تشخیص داد اعتیاد ...
... پسر 18 ساله هستم در موقعه امتحانات به مدت 2 یا 3 هفته تریاک مصرف میکردم و ...
... یکسال هست عقد کردم و چند ماه که از دوران عقد ما گذشت من فهمیدم که شوهرم ...
... کسی اعتیاد ...
... همسرم از کشیدن تریاک بدش نمیاد.میگه هر6ماه یکباربرای بدمفیده.یکی دوبارجلوخودم ...
... جلب اعتماد اولیه فرد معتاد و روشهای مناسب راهنمایی به ایشان را ذکر نمایید. ...

... برویم با تشكر از همه ی عزیزا ...
... ایمیل برای خودم درست کنم و طرز استفاده با آن را برایم توضیح دهید چگونه ...
... گرفتن ایمیل ...
... ایمیل خود وارد شد خواهشمندم به طور كامل بنده را راهنمایی كنید . با تشكر ...
... ایمیل بسازم و هرچه كارهایی را كه گفته شده انجام می دهم قبول نمی كند ؟ ...
... already exists! یع ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

به نفس دارم و همه بهم میگن خیلی زشتم بخاطر همین همیشه وقتی میرم بیرون
من کمبود اعتماد به نفس دارم و همه بهم میگن خیلی زشتم بخاطر همین همیشه وقتی میرم بیرون ارایش میکنم ولی دیگه خسته شدم نمیدونم باید چیکار کنم میشه کمکم کنید؟
جمعه 21/4/1392

پاسخ :
اولا به طور دقیق برای من توضیح دهید که چه کسانی شما را تمسخر می کنند ضمن اینکه به طور قطع اگر نوجوان و جوان به طور موثر و برنامه ریزی شده اوقات عمر خود را برنامه ریزی کند و نحوه مدیریت ذهن و مدیرت زمان را به خوبی بداند، توجه به ظاهر در وی اهمیت کمتری یافته و وی بیشتر سعی می کند که از اوقات عمر نهایت استفاده را کند. لذا در ادامه توصیه هایی به شما می شود تا برای بالابردن هر چه بیشتر کیفیت زندگی و توجه کمتر به ظاهر این اقدامات را انجام دهید:
ورزش‌کردن
روی‌آوردن به ورزش از گرایش نوجوان به افکار منفی و انتقادی نسبت به ظاهر و هیبت کلی خود جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود نیروی ذخیره‌شده اضافی در بدن وی به طریق منطقی تخلیه شود. با ورزش و تداوم آن، نوجوان به وضعیت تعادل روحی و روانی همراه با نحوه مبارزه و رقابت سالم مثبت می‌رسد.
مطالعه
یکی دیگر از راههای کنترل هیجانات و افکار منفی در نوجوانان و جوانان مطالعه است. سوق دادن افراد به سمت مطالعه صحیح می‌تواند از گرایش آن‌ها به سمت خودکم‌بینی، اعتماد به نفس کم و نابسامانی جلوگیری کند.
واقعیت‌ها را ببینید
این کار آسانی است که به عکس یک مدل یا هنرپیشه در مجله نگاه کنید و آرزو کنید که ای کاش شکل او بودید. وقتی شما به تصاویر این مثلا خانم‌های زیبا یا آقایان خوش تیپ نگاه می‌کنید، در نظر نمی‌گیرید که آنها با استفاده از کلی لوازم گریم و آرایش، عیوب صورت خود را پنهان کرده‌اند.
آیا به این حقیقت فکر کرده‌اید که مثلا یک مدل لاغر اندام که شما دارید به عکس او نگاه می‌کنید، ممکن است تا چه اندازه گرسنه باشد؟ او مجبور است اندام خود را با هر سختی که شده اینگونه نگه دارد چون تامین معاشش بستگی به آن دارد و حتما تصدیق می‌کنید که آدم‌های مثل او بسیار اندک هستند.
این را هم در نظر داشته باشید که اگر شما طبیعتا از فیزیک ضعیف و ظریفی برخوردار نیستید، حتی اگر دچار قحطی هم بشوید،‌به آن شکل در نمی‌آیید. حالا آیا واقعا می‌خواهید تا این اندازه رنج بکشید تا فقط ظاهر خود را تغییر دهید؟ وقتی آدم متوجه می‌شود یک مدل چه رنجی تحمل می‌کند برای ساختن آن ظاهر لاغر، ایده تلاش برای شکل او شدن دیگر چندان جاذبه‌ای ندارد.

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید
ممکن است شما برسید به جایی که ببینید نمی‌توانید به سایزهای خیلی کم برسید، اما این بدان معنی نیست که شما باید از تیپ و هیکل خودتان متنفر باشید و مثلا ورزش کردن را کنار بگذارید.
ورزش دایم و استفاده از غذاهای رژیمی که شامل کلیه مواد غذایی تازه باشد، می‌تواند کمک موثری در بهبود شرایط فیزیکی شما باشد. ورزش علاوه بر این موجب تقویت اعتماد به نفس، سطح انرژی و سلامت عمومی می‌شود.
مثبت اندیشی در این راه بسیار موثر است اما نیاز به تمرین بسیار دارد. اگر می‌خواهید که در مورد اندام خود احساس رضایتمندی کنید، باید از متمرکز شدن روی نقاط ضعف بدن خود و پرداختن صرف به عیوب خود دست بردارید.
برای مثال، فرض کنید شما دارای ماهیچه‌های شکمی خوش فرمی هستید و در عوض ماهیچه‌های سه سر بدن شما شل هستند. اگر شما تمرکز خود را روی شلی عضلات سینه خود بگذارید و از شرایط ایده‌آل عضلات شکم خود غفلت کنید،‌ این نوع طرز فکر به شما آسیب وارد می‌کند.
به جای این نوع طرز تفکر، وقتی جلوی آینه می‌ایستید،‌عضلات خوش فرم شکم خود را بستایید و در تمرینات ورزشی که انجام می‌دهید بیشتر حرکاتی که عضلات سینه را تقویت می‌کند انجام دهید.

منطقی باشید
آگاه باشید مادامی‌که بدن خود را با دیگران مقایسه می‌کنید، هرگز از هیکل خود خوشنود نخواهید بود. بدانید که فقط می‌توانید بدنی را که به شما ارث رسیده ارتقا دهید. شکل بنیادین بدن شما تغییر ناپذیر است.
مثلا اگر شما اساسا آدم ریز اندامی نیستید،‌هرگز نمی‌توانید توقع یک دور کمر خیلی باریک داشته باشید. همیشه به خاطر داشته باشید فقط می‌توانید بدنی را که دارید، بهبود ببخشید. تلاش برای شکل دیگران شدن، تنها و تنها ناامیدی و نارضایتی به همراه دارد

مصاحبت‌های مناسب و بررسی شده
مصاحبت با همسالان و کلا افراد موفق، با انگیزه، مثبت‌اندیش و توانمند از یک طرف می‌تواند اطلاعات لازم را به نوجوان و جوان بدهد و از طرف دیگر در انتقال تجربه به آنها از جانب بزرگان موجب تسهیل شرایط نو و تازه شود؛ از این رو این مراودات از اثرات منفی تبلیغات و ناهنجاری‌های رایج در محیط اطراف که بر نوجوان و جوان می‌تواند اثر بگذارد می‌کاهد.
با تشکر از تماس شما اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... افساید در فوتبال چیست؟ ...
... لطفا خطاهای بازی والیبال نام برده و توضی ...
... بیوگرافی حنطه سرمربی ابومسلم ...
... در جام ملت های آسیا در فوتب ...
... بدان در زبان فارسی فرق بین دو فعل است و هست چیست؟ آیا است یک فعل ماضی ...
... توی فوتبال سالنی یا همون فوتسال تكل خطا محسوب میشه یا نه و اگر یك گلر در ...

... و نگرانیم بیش از حد طبیعیه و داره به استرس تبدیل می شود مثلا نگرانم که ...
... و خودم هم دقیقا نمی دانم علتش چیست مدام نگرانم و روزم را با استرس سپری ...
... اختلال سایکوز یا روان ...
... را می شویم وهنگام دستشویی زیاد وسواس به خرج می دهم و موقع طهارت اب به شلوار ...
... حتی در مسائل خیلی ساده، گاهی اوقات برای همین از درس خوندن باز میمانم چون ...
... طوری که حتی پریز برق و کنترل تلویزیون را به علت بیماریم مدام می شویم. قفل ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*